Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Piszu

Ważne porady

Czad - cichy zabójca!

Rozpoczął się sezon grzewczy, a wraz z nim wzrasta ryzyko pojawienia się śmiertelnych przypadków zatruć osób tlenkiem węgla (czadem), z uwagi na niewłaściwe eksploatowanie urządzeń grzewczych. Przyczyną tragedii może być niewiedza, zaniedbanie, czy wadliwa instalacja odprowadzania spalin.

czytaj dalej »

Inspekcje gotowości operacyjnej jednostek OSP w KSRG.

czytaj dalej »

CZAD I OGIEŃ. OBUDŹ CZUJNOŚĆ!!!!

W dniu 25 października 2016 roku Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji zainaugurowało kampanię społeczną pod nazwą "Czad i ogień - obudź czujność".

Celem kampanii jest wzmocnienie świadomości społeczeństwa o przyczynach i skutkach powstawania pożarów oraz zatruć tlenkiem węgla.

czytaj dalej »

Niewłaściwa eksploatacja urządzeń grzewczo-kominowych to najczęstsza przyczyna płonących dachów w okresie narastających chłodów

Przyczyny pożarów od lat są niezmienne, a do najczęstszych należy nieostrożność osób, zarówno dorosłych, jak i nieletnich oraz niewłaściwa eksploatacja urządzeń i instalacji na opał stały, zwłaszcza w okresie chłodów.

czytaj dalej »

Tlenek węgla zabija - sprawdzajmy przewody dymowe i wentylacyjne!

Tlenek węgla (czad) - bezwonny, bezbarwny gaz substancja skrajnie łatwo palna, toksyczna.

Każdego roku z powodu zatrucia tlenkiem węgla, potocznie zwanego czadem, ginie kilkadziesiąt osób. Bardzo często nie ma to związku z powstaniem pożaru, a wynika jedynie z niewłaściwej eksploatacji budynków i znajdujących sięw nich urządzeń i instalacji grzewczych.

czytaj dalej »
« Poprzednia strona 1 2 Następna strona »