Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Piszu

Akcje i ćwiczenia

Kolejny tragiczny wypadek na drodze (21 lipca 2013 roku)

Do kolejnego w ostatnich dniach tragicznego w skutkach wypadku doszło w dniu 21.07.2013 roku, tym razem na drodze krajowej nr 16 pomiędzy miejscowościami Wierzbiny i Klusy. Zgłoszenie do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Piszu wpłynęło o godz. 17.38. Do zdarzenia zadysponowane zostały 3 zastępy straży pożarnej, 1 z JRG w Piszu i 2 z OSP Orzysz. Po dojeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że doszło do zderzenia samochodu osobowego VW Passat z samochodem ciężarowym VOLVO. Pojazdami podróżowały 2 osoby - kierowcy.

czytaj dalej »

Wypadek na trasie Orzysz-Mikołajki (12 lipca 2013 roku)

W piątek 12 lipca 2013 roku o godz. 17.03 doszło do kolejnego niebezpiecznego zdarzenia - wypadku z udziałem 2 samochodów osobowych, tym razem na drodze Orzysz-Mikołajki, w okolicy miejscowości Grzegorze. Samochód marki BMW, którym podróżowało 5 osób, w tym 3 dzieci w wieku 1, 3 i 10 lat zderzył się Seatem Ibizą, którym jechały 3 osoby. Do zdarzenia wezwanych zostało 5 zastępów straży pożarnej z JRG Pisz, OSP Orzysz, OSP Góra i OSP Okartowo. W dalszej kolejności dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego zadysponował jeszcze 2 zastępy z JRG Pisz, które prowadziły działania ratownicze na drodze Biała Piska - Szczuczyn.

czytaj dalej »

Tragiczny wypadek na drodze krajowej nr 58 (12 lipca 2013 roku)

Do tragicznego w skutkach wypadku z udziałem dwóch samochodów osobowych Skoda Octavia i Volvo XC 90 doszło w piątek 12.07.2013 roku na drodze krajowej nr 58 w okolicach miejscowości Świdry. Zgłoszenie do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego wpłynęło o godz. 14.48. Do zdarzenia natychmiast zadysponowano jeden zastęp z JRG Pisz i jeden zastęp z OSP Biała Piska oraz samochód operacyjny z KP PSP w Piszu. Jako pierwsze na miejsce zdarzenia przybyły zastępy z JRG Grajewo i OSP Szczuczyn.

czytaj dalej »

Zderzenie czterech samochodów w Wierzbinach na trasie Orzysz-Ełk (4 lipca 2013 roku)

W dniu 04.07.2013 roku do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Piszu o godz. 16.53 wpłynęła informacja o wypadku w okolicy miejscowości Wierzbiny na drodze Orzysz-Ełk. Dyżurny stanowiska kierowania niezwłocznie zadysponował do zdarzenia 2 zastepy z JRG Pisz i 4 zastępy OSP. Na miejsce zdarzenia udał się także samochód operacyjny z KP PSP w Piszu. Po dojeździe na miejsce pierwszych zastępów okazało się, że doszło do zderzenia 4 pojazdów: Fiat Ducato, VW Sharan, Fiat Ducato i Ford Focus.

czytaj dalej »

Niebezpieczny początek majówki (1 maja 2013 roku)

W dniu 1 maja 2013 roku ok. godz. 11.30 do Powiatowego Stanowiska Kierowania KP PSP w Piszu wpłynęła informacja, że na drodze Pisz-Orzysz, w okolicy miejscowości Jeglin doszło do zdarzenia z udziałem 4 samochodów osobowych. Dyżurny PSK zadysponował do zdarzenia 2 zastępy z JRG Pisz, oraz dwa zastępy z OSP.

czytaj dalej »