Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Piszu

Akcje i ćwiczenia

Niebezpieczna podróż autobusem (16 października 2013 roku)

W dniu 16 października 2013 roku ok. godz. 6.38 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Piszu przyjął zgłoszenie o zdarzeniu z udziałem autobusu przewożącego młodzież, który na ulicy Giżyckiej w Orzyszu zjechał z drogi i po uderzeniu w barierki ochronne oraz znak drogowy zatrzymał się na ścianie budynku. Do zdarzenia zadysponowano natychmiast 2 zastępy z JRG Pisz, jednostkę OSP Orzysz oraz zastęp strażaków z WSP w Bemowie Piskim.

czytaj dalej »

Pożar stodoły w Kożuchach (21 lipca 2013 roku)

W dniu 21.07.2013 roku doszło do pożaru budynku gospodarczego w Kożuchach. Zgłoszenie do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Piszu wpłynęło o godz. 17.42. Do zdarzenia został zadysponowany jeden zastęp z JRG Pisz i cztery zastępy z jednostek OSP. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu czterech prądów wody na palący się obiekt w celu ugaszenia pożaru.

czytaj dalej »

Kolejny tragiczny wypadek na drodze (21 lipca 2013 roku)

Do kolejnego w ostatnich dniach tragicznego w skutkach wypadku doszło w dniu 21.07.2013 roku, tym razem na drodze krajowej nr 16 pomiędzy miejscowościami Wierzbiny i Klusy. Zgłoszenie do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Piszu wpłynęło o godz. 17.38. Do zdarzenia zadysponowane zostały 3 zastępy straży pożarnej, 1 z JRG w Piszu i 2 z OSP Orzysz. Po dojeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że doszło do zderzenia samochodu osobowego VW Passat z samochodem ciężarowym VOLVO. Pojazdami podróżowały 2 osoby - kierowcy.

czytaj dalej »

Wypadek na trasie Orzysz-Mikołajki (12 lipca 2013 roku)

W piątek 12 lipca 2013 roku o godz. 17.03 doszło do kolejnego niebezpiecznego zdarzenia - wypadku z udziałem 2 samochodów osobowych, tym razem na drodze Orzysz-Mikołajki, w okolicy miejscowości Grzegorze. Samochód marki BMW, którym podróżowało 5 osób, w tym 3 dzieci w wieku 1, 3 i 10 lat zderzył się Seatem Ibizą, którym jechały 3 osoby. Do zdarzenia wezwanych zostało 5 zastępów straży pożarnej z JRG Pisz, OSP Orzysz, OSP Góra i OSP Okartowo. W dalszej kolejności dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego zadysponował jeszcze 2 zastępy z JRG Pisz, które prowadziły działania ratownicze na drodze Biała Piska - Szczuczyn.

czytaj dalej »

Tragiczny wypadek na drodze krajowej nr 58 (12 lipca 2013 roku)

Do tragicznego w skutkach wypadku z udziałem dwóch samochodów osobowych Skoda Octavia i Volvo XC 90 doszło w piątek 12.07.2013 roku na drodze krajowej nr 58 w okolicach miejscowości Świdry. Zgłoszenie do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego wpłynęło o godz. 14.48. Do zdarzenia natychmiast zadysponowano jeden zastęp z JRG Pisz i jeden zastęp z OSP Biała Piska oraz samochód operacyjny z KP PSP w Piszu. Jako pierwsze na miejsce zdarzenia przybyły zastępy z JRG Grajewo i OSP Szczuczyn.

czytaj dalej »