Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Piszu

Akcje i ćwiczenia

Pożar w budynku wielorodzinnym – Jagodne gm. Pisz

19.01.2014 r. o godzinie 12: 36 do straży w Piszu wpłynęła informacjo o pożarze, który miał miejsce w budynku wielorodzinnym w miejscowości Jagodne gm. Pisz.

czytaj dalej »

Pożar w budynku wielorodzinnym - Orzysz

07.01.2014 r. o godzinie 22 23 do straży w Piszu wpłynęła informacjo o pożarze, który miał miejsce w budynku wielorodzinnym przy ul. Wojska Polskiego w Orzyszu.

czytaj dalej »

Tragiczny wypadek na drodze Pisz - Biała Piska (24 października 2013 roku)

W dniu 24 października 2013 roku około godz. 10.00 na drodze Pisz-Biała Piska doszło do zderzenia samochodu osobowego Skoda z busem marki Volkswagen. Bezpośrednio po zderzeniu samochód osobowy stanął w płomieniach. Pomoc poszkodowanym, jako pierwsi próbowali nieść inni kierowcy, jednak próby ugaszenia pożaru przy użyciu gaśnic samochodowych nie przyniosły efektu. Przytomnie odciągnięto na bezpieczną odległość uczestniczący w wypadku mikrobus.  

Informacja o zdarzeniu wpłynęła do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Piszu o godz. 10.05. Do zdarzenia wyjechały natychmiast 3 zastępy strażaków z JRG Pisz, zaalarmowano również jednostkę OSP w Białej Piskiej.

czytaj dalej »

Niebezpieczna podróż autobusem (16 października 2013 roku)

W dniu 16 października 2013 roku ok. godz. 6.38 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Piszu przyjął zgłoszenie o zdarzeniu z udziałem autobusu przewożącego młodzież, który na ulicy Giżyckiej w Orzyszu zjechał z drogi i po uderzeniu w barierki ochronne oraz znak drogowy zatrzymał się na ścianie budynku. Do zdarzenia zadysponowano natychmiast 2 zastępy z JRG Pisz, jednostkę OSP Orzysz oraz zastęp strażaków z WSP w Bemowie Piskim.

czytaj dalej »

Pożar stodoły w Kożuchach (21 lipca 2013 roku)

W dniu 21.07.2013 roku doszło do pożaru budynku gospodarczego w Kożuchach. Zgłoszenie do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Piszu wpłynęło o godz. 17.42. Do zdarzenia został zadysponowany jeden zastęp z JRG Pisz i cztery zastępy z jednostek OSP. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu czterech prądów wody na palący się obiekt w celu ugaszenia pożaru.

czytaj dalej »