Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Piszu

Akcje i ćwiczenia

Pisz w podmuchach silnego wiatru i potężnej ulewy

Środowe popołudnie 27 lipca 2016 r. po pięknym słonecznym dniu przyniosło mieszkańcom powiatu gwałtowną zmianę pogody, a strażakom dużo pracy w walce z rwącą wodą i silnie wiejącym wiatrem.

czytaj dalej »

Tragiczny wypadek na drodze Pisz - Orzysz (05 kwietnia 2016 roku)

We wtorkowy poranek około godz. 5.40 na trasie Pisz-Orzysz doszło do nieszczęśliwego zderzenia samochodu osobowego z tirem, prawdopodobnie w wyniku wtargnięcia dzika na jezdnię.

czytaj dalej »

Ćwiczenia piskich strażaków na składnicy drewna w Piszu

W strugach majowego deszczu strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Piszu oraz pobliskich jednostek OSP powiatu piskiego podjęli wspólną walkę przy gaszeniu drewnianych bali ułożonych w zwartych stosach, uwalnianiu przygniecionej osoby przez kontener pełny drewna, a także przy gaszeniu samochodu osobowego i uwalnianiu osób poszkodowanych w wyniku zderzenia pojazdu z maszyną na terenie zakładu. W ćwiczenia czynnie zaangażowani zostali pracownicy oraz właściciele zakładu.

czytaj dalej »

Pożary traw na terenie powiatu piskiego

 Cieplejsze i słoneczne dni, przyniosły ze sobą falę pożarów spowodowanych wypalaniem suchych traw na łąkach i nieużytkach w powiecie piskim, do których w minionym tygodniu strażacy z całego powiatu wyjeżdżali ponad 20 razy. 

czytaj dalej »

Jałówka uwięziona w studni w miejscowości Orłowo

W dniu 24 listopada 2014 roku o godz. 13.35 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Piszu wpłynęło zgłoszenie o uwięzionej krowie, która wpadła do studni.


czytaj dalej »