Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Piszu

Akcje i ćwiczenia

Pracowity weekend piskich strażaków (05-07 sierpnia 2016 r.)

W miniony weekend strażacy 5 razy wyjeżdżali do wypadków na terenie powiatu.

czytaj dalej »

Pożar samochodów osobowych przy ul. Rybackiej w Piszu

04.08.2016 r. o godzinie 00: 55 do straży w Piszu wpłynęła informacja o pożarze samochodów osobowych stojących na Parkingu w Piszu przy ul. Rybackiej.

czytaj dalej »

Pisz w podmuchach silnego wiatru i potężnej ulewy

Środowe popołudnie 27 lipca 2016 r. po pięknym słonecznym dniu przyniosło mieszkańcom powiatu gwałtowną zmianę pogody, a strażakom dużo pracy w walce z rwącą wodą i silnie wiejącym wiatrem.

czytaj dalej »

Tragiczny wypadek na drodze Pisz - Orzysz (05 kwietnia 2016 roku)

We wtorkowy poranek około godz. 5.40 na trasie Pisz-Orzysz doszło do nieszczęśliwego zderzenia samochodu osobowego z tirem, prawdopodobnie w wyniku wtargnięcia dzika na jezdnię.

czytaj dalej »

Ćwiczenia piskich strażaków na składnicy drewna w Piszu

W strugach majowego deszczu strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Piszu oraz pobliskich jednostek OSP powiatu piskiego podjęli wspólną walkę przy gaszeniu drewnianych bali ułożonych w zwartych stosach, uwalnianiu przygniecionej osoby przez kontener pełny drewna, a także przy gaszeniu samochodu osobowego i uwalnianiu osób poszkodowanych w wyniku zderzenia pojazdu z maszyną na terenie zakładu. W ćwiczenia czynnie zaangażowani zostali pracownicy oraz właściciele zakładu.

czytaj dalej »