Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Piszu

Akcje i ćwiczenia

Wypadek na trasie Ruciane-Nida - Ukta (28 kwietnia 2013 roku)

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło w dniu 28 kwietnia 2013 roku w godzinach popołudniowych na trasie Ruciane-Nida - Ukta w miejscowości Dybówek. Zgłoszenie o zdarzeniu do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło o godz. 17.24. Dyżurny niezwłocznie zadysponował 2 zastępy z JRG Pisz oraz Ochotniczą Straż Pożarną z Rucianego-Nidy.

czytaj dalej »

Zdarzenie drogowe na trasie Ruciane-Nida - Zamordeje (27 kwietnia 2013 roku)

W dniu 27 kwietnia 2013 roku o godz. 19.06 do Komendy Powiatowej PSP w Piszu wpłynęło zgłoszenie o wypadku na trasie Ruciane-Nida - Zamordeje. Dyżurny zadysponował do zdarzenia zastęp z JRG Pisz i jednostkę OSP Ruciane-Nida.

czytaj dalej »

Pożar młodnika w Niedźwiedziach (26 kwietnia 2013 roku)

W dniu 26 kwietnia 2013 roku kilka minut po godz. 14.00 do stanowiska kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Piszu wpłynęło zgłoszenie o pożarze trawy i poszycia w lesie w miejscowości Niedźwiedzie w gminie Pisz. Do zdarzenia zadysponowano 2 zastępy strażaków z JRG Pisz oraz 3 zastępy z jednostek OSP w Liskach, Wiartlu i Jeżach. Po dojeździe straży pożarnej okazało się, że pali się ok. 2 ha młodnika. Dyżurny PSK zadysponował dodatkowo samochód operacyjny i cysternę z wodą.

czytaj dalej »

Zderzenie dwóch pojazdów w Piszu na Olsztyńskiej (11 kwietnia 2013 roku)

W dniu 11 kwietnia 2013 roku kwadrans po godzinie 16 do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu dwóch pojazdów osobowych na ulicy Olsztyńskiej w Piszu. Dyżurny zadysponował do zdarzenia 2 zastępy z miejscowej JRG. Po dojeździe okazało się, że kierujący pojazdami opuscili je samodzielnie i znajdowali się pod opieką ZRM.

czytaj dalej »

Kolizja na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i Czerniewskiego w Piszu (6 kwietnia 2013 roku)

W dniu 6 kwietnia 2013 roku o godz. 11.17 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Piszu wpłynęła informacja o kolizji dwóch pojazdów osobowych na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i Czerniewskiego w Piszu. Do miejsca zdarzenia zadysponowano 1 zastęp z JRG Pisz.

czytaj dalej »