Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Piszu

Akcje i ćwiczenia

Pożar młodnika w Niedźwiedziach (26 kwietnia 2013 roku)

W dniu 26 kwietnia 2013 roku kilka minut po godz. 14.00 do stanowiska kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Piszu wpłynęło zgłoszenie o pożarze trawy i poszycia w lesie w miejscowości Niedźwiedzie w gminie Pisz. Do zdarzenia zadysponowano 2 zastępy strażaków z JRG Pisz oraz 3 zastępy z jednostek OSP w Liskach, Wiartlu i Jeżach. Po dojeździe straży pożarnej okazało się, że pali się ok. 2 ha młodnika. Dyżurny PSK zadysponował dodatkowo samochód operacyjny i cysternę z wodą.

czytaj dalej »

Zderzenie dwóch pojazdów w Piszu na Olsztyńskiej (11 kwietnia 2013 roku)

W dniu 11 kwietnia 2013 roku kwadrans po godzinie 16 do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu dwóch pojazdów osobowych na ulicy Olsztyńskiej w Piszu. Dyżurny zadysponował do zdarzenia 2 zastępy z miejscowej JRG. Po dojeździe okazało się, że kierujący pojazdami opuscili je samodzielnie i znajdowali się pod opieką ZRM.

czytaj dalej »

Kolizja na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i Czerniewskiego w Piszu (6 kwietnia 2013 roku)

W dniu 6 kwietnia 2013 roku o godz. 11.17 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Piszu wpłynęła informacja o kolizji dwóch pojazdów osobowych na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i Czerniewskiego w Piszu. Do miejsca zdarzenia zadysponowano 1 zastęp z JRG Pisz.

czytaj dalej »

Pozorowany pożar lakierni w Telmex Sp. z o. o. w Piszu (25 marca 2013 roku)

Kilkanaście minut po godz. 13.00 w dniu 25 marca 2013 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Piszu wpłynęło zgłoszenie o pożarze w lakierni w przedsiębiorstwie Telmex w Piszu. Dyżurny niezwłocznie zadysponował do zdarzenia dwa zastępy ratowniczo-gaśnicze z JRG Pisz oraz samochód operacyjny. Po dojeździe straży pożarnej okazało się, że dyrektor produkcji zarządził i przeprowadził ewakuację pracowników, brakowało 5 osób. KDR natychmiast wprowadził do środka hali 2 roty ratowników w celu odnalezienia i ewakuowania poszkodowanych oraz zażądał zadysponowania dodatkowych sił i środków, a także pogotowia ratunkowego i policji - tak zaczęły się wspólne ćwiczenia strażaków PSP i OSP.

czytaj dalej »

Pożar w budynku mieszkalnym w Trzonkach (23 marca 2013 roku)

W sobotę 23 marca prawie w samo południe, dokładnie o godz. 12.01 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Piszu wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Trzonki, gmina Pisz. Dyżurny PSK niezwłocznie zadysponował do zdarzenia 2 zastępy z JRG Pisz i 3 jednostki OSP w KSRG. Pierwsze jednostki straży pożarnej były na miejscu już 8 minut po otrzymaniu zgłoszenia. Okazało się, że pali się dach budynku.

czytaj dalej »