Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Piszu

Akcje i ćwiczenia

Zderzenie czterech samochodów w Wierzbinach na trasie Orzysz-Ełk (4 lipca 2013 roku)

W dniu 04.07.2013 roku do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Piszu o godz. 16.53 wpłynęła informacja o wypadku w okolicy miejscowości Wierzbiny na drodze Orzysz-Ełk. Dyżurny stanowiska kierowania niezwłocznie zadysponował do zdarzenia 2 zastepy z JRG Pisz i 4 zastępy OSP. Na miejsce zdarzenia udał się także samochód operacyjny z KP PSP w Piszu. Po dojeździe na miejsce pierwszych zastępów okazało się, że doszło do zderzenia 4 pojazdów: Fiat Ducato, VW Sharan, Fiat Ducato i Ford Focus.

czytaj dalej »

Niebezpieczny początek majówki (1 maja 2013 roku)

W dniu 1 maja 2013 roku ok. godz. 11.30 do Powiatowego Stanowiska Kierowania KP PSP w Piszu wpłynęła informacja, że na drodze Pisz-Orzysz, w okolicy miejscowości Jeglin doszło do zdarzenia z udziałem 4 samochodów osobowych. Dyżurny PSK zadysponował do zdarzenia 2 zastępy z JRG Pisz, oraz dwa zastępy z OSP.

czytaj dalej »

Wypadek na trasie Ruciane-Nida - Ukta (28 kwietnia 2013 roku)

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło w dniu 28 kwietnia 2013 roku w godzinach popołudniowych na trasie Ruciane-Nida - Ukta w miejscowości Dybówek. Zgłoszenie o zdarzeniu do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło o godz. 17.24. Dyżurny niezwłocznie zadysponował 2 zastępy z JRG Pisz oraz Ochotniczą Straż Pożarną z Rucianego-Nidy.

czytaj dalej »

Zdarzenie drogowe na trasie Ruciane-Nida - Zamordeje (27 kwietnia 2013 roku)

W dniu 27 kwietnia 2013 roku o godz. 19.06 do Komendy Powiatowej PSP w Piszu wpłynęło zgłoszenie o wypadku na trasie Ruciane-Nida - Zamordeje. Dyżurny zadysponował do zdarzenia zastęp z JRG Pisz i jednostkę OSP Ruciane-Nida.

czytaj dalej »

Pożar młodnika w Niedźwiedziach (26 kwietnia 2013 roku)

W dniu 26 kwietnia 2013 roku kilka minut po godz. 14.00 do stanowiska kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Piszu wpłynęło zgłoszenie o pożarze trawy i poszycia w lesie w miejscowości Niedźwiedzie w gminie Pisz. Do zdarzenia zadysponowano 2 zastępy strażaków z JRG Pisz oraz 3 zastępy z jednostek OSP w Liskach, Wiartlu i Jeżach. Po dojeździe straży pożarnej okazało się, że pali się ok. 2 ha młodnika. Dyżurny PSK zadysponował dodatkowo samochód operacyjny i cysternę z wodą.

czytaj dalej »