Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Piszu

Ćwiczenia "Wężewo 2018"

Pożar budynku stodoły, inwentarskiego oraz wypadek w parku maszynowym to scenariusz ćwiczeń w gospodarstwie rolnym w Wężewie.

27 listopada 2018 roku w gospodarstwie rolnym w Wężewie gm . Orzysz, odbyły się ćwiczenia mające na celu doskonalenie umiejętności z taktyki działań gaśniczych, podawania wody na duże odległości oraz ratownictwa technicznego i medycznego. Scenariusz zakładał pożar stodoły oraz budynku inwentarskiego. Brak istniejącej sieci hydrantowej wymusił zorganizowanie punktu czerpania wody nad brzegiem jeziora Tyrkło, oddalonym około 1 km od palących się obiektów. W trakcie działań gaśniczych doszło do wypadku w parku maszynowym. W wyniku zdarzenia, pracownik gospodarstwa został przygnieciony przez maszynę rolniczą, skutkiem czego doszło do utraty przytomności i zatrzymania krążenia.

W ćwiczeniach wzięły udział zastępy z JRG Pisz, OSP Orzysz, Chmielewo, Drozdowo-Zastrużne, Góra, Dąbrówka, Cierzpięty, Ogródek, Odoje, Okartowo oraz WSP Orzysz. Po zakończonych działaniach, przy grochówce zorganizowanej przez Zarząd Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Orzyszu, ćwiczenia zostały omówione i podsumowane, a następnie Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Piszu st. kpt. Andrzej Paprota podziękował wszystkim za udział i zakończył ćwiczenia.