Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Piszu

Pożar w Sądzie Rejonowym w Piszu

26 października 2018 roku w Sądzie Rejonowym w Piszu, odbyły się ćwiczenia mające na celu praktyczne sprawdzenie organizacji oraz warunków ewakuacji z obiektu Sądu Rejonowego w Piszu.

W ćwiczeniach, zorganizowanych przez inspektora ds. bhp Sądu Okręgowego w Olsztynie, brały udział dwa zastępy z JRG w Piszu. Scenariusz przewidywał pożar pomieszczenia na parterze, wskutek którego jedna z osób przebywających w obiekcie nie zdążyła się ewakuować, doznała poparzeń i straciła przytomność. Podczas podsumowania, działania strażaków zostały ocenione pozytywnie, ewakuacja zaś, jako prawidłowa i bez zakłóceń. Po ćwiczeniach, ratownicy z JRG w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo” oraz „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!” zaprezentowali praktyczną obsługę gaśnicy proszkowej, (co spotkało się z dużym entuzjazmem, gdyż każdy z personelu Sądu mógł samodzielnie podać prąd proszku gaśniczego) oraz przekazali informację na temat zagrożeń związanych z wydzielaniem się tlenku węgla w pomieszczeniach oraz sposobu ich uniknięcia.

Opracowanie: st. kpt. Grzegorz Kuliś KP PSP Pisz, zdjęcia: st. kpt. Grzegorz Kuliś, mł. asp. Mariusz Woźniak KP PSP Pisz.